Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

Lubimy poezję, lubimy prozę... szkolny konkurs recytatorski z okazji Światowego Dnia Poezji i Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

W poniedziałek 15 kwietnia 2024 r. odbył się szkolny konkurs recytatorski z okazji Światowego Dnia Poezji i Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich dla klas I-III i klas IV - VII. Uczennice i uczniowie przygotowali do recytacji swoje ulubione wiersze oraz fragmenty prozy. Usłyszeliśmy "Dwa wiatry" i "Dwa Michały". Szukaliśmy "Okularów" z "Małpą w kąpieli". Pojawiła się też "Kłamczucha" skryta za "Drzewem", za którym widniała "Tęcza". Szliśmy drogą "Jesienną", zastanawiając się po raz kolejny, czy "Nic dwa razy się nie zdarzy"? Spotkaliśmy się z "Pawłem i Gawłem", którzy pytali, dlaczego są "Dziurki w serze". Słuchaliśmy opowieści "W deszczu maleńkich żółtych kwiatów". Patrzyliśmy z "Perspektywy" na "Wielką wodę", która przypomniała Nam, jak ważna jest wolność. Wybrzmiał również tekst "O rodzicach" i "Ja, to mam szczęście do wszystkiego". Wart było posłuchać młode recytatorki i recytatorów, którzy z wielkim zaangażowaniem prezentowali swoje teksty. Oto najlepsi:
 
Klasy I - III:
I miejsce - Karolina Lewandowska klasa III a
II miejsce Antoni Janiak klasa III a
III miejsce Bartosz Wojtasiak klasa III b
III Oliwia Jędro klasa I c
Wyróżnienie Adrianna klasa I a
Wyróżnienie Olga Konieczyńska klasa I a
 
Klasy IV- VII
I miejsce Michalina Krucka klasa VI c
II miejsce Olga Powietrzyńska klasa VI b
III Pola Stępniak klasa V c
Wyróżnienie Magda Szymańska klasa VI c.
 
Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Dziękujemy za niezapomniane chwile i odczucia.
Krystyna Pawłowska i Monika Raźna.

Wróć