"Mała książka - wielki człowiek" - Ogólnopolska kampania czytelnicza

6 grudnia 2021 r. klasy pierwsze otrzymały Wyprawkę Czytelniczą. Jest to kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii "Mała książka - wielki człowiek" Instytutu Książki. W skład Wyprawki wchodzi: "Pierwsze abecadło" - antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, "Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem"- poradnik dla rodziców, opiekunów, jak wspierać dziecko w nauce czytania, zbiór pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki oraz "Kreatywny alfabet" - plakat z literami. Akcja ma na celu zachęcić do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych - rodziców, dziadków, opiekunów, przecież "czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła".