Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

"Mała książka - wielki człowiek"

Uczniowie klas pierwszych 5 i 6 listopada 2020r. otrzymali Wyprawki Czytelnicze w ramach ogólnopolskiej kampanii "Mała książka - wielki człowiek". Odwiedzili bibliotekę szkolną, gdzie zostały im uroczyście wręczone darmowe książki. Program jest realizowany do 2017 r. W tym roku szkolnym dotarł do Pierwszoklasistów. Hasło tegorocznej kampanii Instytutu Książki brzmi "Książka rośnie z dzieckiem". Tegoroczny, nowy etap kampanii został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. W skład Wyprawki Czytelniczej wchodzą: książka "Pierwsze abecadło", broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów "Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem" oraz kreatywny alfabet. Jest to świetny pakiet do rozwijania czytania międzypokoleniowego. Czytanie rozbudza dziecięcą wyobraźnię, wrażliwość na drugiego człowieka i nigdy niekończącą się pasję do czytania, zdobywania wiedzy i stałego poszerzenia swoich horyzontów.

Wróć