Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

Mamy To! Akredytacja Erasmus+!

Miło jest nam poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 7 w Koninie, została zaliczona do wąskiego grona szkół, które otrzymały akredytację Erasmus+ 2021-2027. Akredytacja daje nam możliwość realizacji wielu działań i projektów unijnych bez potrzeby składania nowych wniosków. Mamy zapewnione finansowanie do 2027 roku.

Program Erasmus+ wspiera rozwój wszelkich instytucji edukacyjnych w krajach Unii Europejskiej, w tym także szkół. Chcąc ubiegać się o dofinansowanie różnych przedsięwzięć z funduszy europejskich, szkoła musi przesłać do agencji programu odpowiedni wniosek i plan (zwany Planem Erasmusa), w którym w przekonywujący sposób opisze swoje cele powiązane z potrzebami szkoły i uczniów oraz zaplanowane działania. Nad skonstruowaniem takiego wniosku pracował w naszej szkole specjalnie do tego celu powołany zespół, w którego skład weszły Panie: Agnieszka Parus-Włodarczyk, Natalia Kalata i Iwona Kopczyńska. Nasz plan okazał się na tyle ciekawy i dobrze skonstruowany, że uzyskał akceptację programu Erasmus+, co oznacza, że przez następne 4 lata możemy realizować ciekawe międzynarodowe projekty i otrzymamy na nie dofinansowanie.

Możliwe będą, dzięki temu, m.in. wymiany uczniowskie z innymi szkołami europejskimi, wzajemne przekazywanie sobie doświadczeń z nauczycielami z innych krajów podczas job shadowing oraz kursy językowe i metodyczne dla kadry pedagogicznej. O kolejnych poczynaniach związanych z programem Erasmus+ będziemy informować na bieżąco.

Zespół ds.projektów

Wróć