Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają mawiał już Mikołaj Rej.  

Ponieważ na co dzień wielu z Nas zapomina o pięknie, poprawności i czystości naszego języka ojczystego, dlatego 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ma nas uczulić na własny język i skłonić do refleksji.  

Święto zostało ustanowione przez UNESCO 17.11.1999 r. Jego data upamiętnia wydarzenia mające miejsce w Bangladeszu w 1952 roku. Wtedy to pięciu studentów zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Według ONZ co najmniej 40% spośród języków używanych na świecie w roku 2016 zagrożonych było wyginięciem. Od 1950 r. zanikło 250 języków. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego. 

W naszej szkole także uczciliśmy święto języka. Postanowiliśmy udowodnić, że ortografia języka polskiego nie jest taka straszna jak ją malują. Uczniowie wzięli udział w loterii ortograficznej i wygrywali. Stawali w szranki z ortografią i zwyciężali. Gratulujemy!

 

Wróć