Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

2 kwietnia, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci - pod hasłem  "Muzyka słów".

Gospodarzem tegorocznych obchodów jest Amerykańska Izba ds. Książek dla Młodych Ludzi (USBBY). Przesłanie dla dzieci skierowała pisarka Margarita Engle, a twórcą plakatu jest Roger Mello.

Margarita Engle pisze, że " język to muzyka. Płynie w sposób naturalny i ludzki. Kiedy dzielimy się naszymi historiami i wierszami, nasze umysły uskrzydlają się, latają i spotykają się w powietrzu. Zaczynamy się rozumieć."

Biblioteka szkolna poleca bezpłatne audiobooki w bibliotece cyfrowej POLONA oraz na www.wolnelektury.pl

Oto kilka propozycji:

"Mały Książę" Antoine de Saint-Exupery

" 20 000 mil pomorskiej żeglugi" Jules Verne

" Mała księżniczka" Frances Hodgson

"Bankructwo małego Dżeka" Janusz Korczak

"Król Maciuś Pierwszy" Janusz Korczak

" Przygody Sinbada Żeglarza" Bolesław Leśmian

" Nasza mama czarodziejka" Janina Papuzińska

"Bajka o rybaku i złotej rybce" Aleksander Puszkin

Deklaracja Praw Dziecka uchwalona przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych.

Do zobaczenia niedługo w bibliotece.