Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci - święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytelnictwa wśród najmłodszych. W Polsce od 2001 roku odbywa się akcja społeczna "Cała Polska czyta dzieciom". Ma za zadanie uświadomienie społeczeństwu, jak ważne dla dzieci jest poznawanie świata swoim książek. W naszej szkole tego dnia i przez kolejne dni odbyła się akcja "Moja ulubiona książka". Wszyscy od tych najmłodszych po tych najstarszych przynieśli swoje ulubione książki. "Wszyscy ...  byliśmy kiedyś dziećmi" i  o tym pamiętamy. Powstawały klasowe biblioteki i fotografie. Przystąpiono też do konkursu na plakat "Moja ulubiona książka". " Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość wymyśliła". Niech słowa Wisławy Szymborskiej zagoszczą w naszych domach.

Wróć