Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

Niecodzienni goście w SIÓDEMCE

13 stycznia 2023r. naszą szkołę odwiedzili niecodzienni goście z Ochotniczej Straży Pożarnej w Koninie - OSP Chorzeń.
Druhowie powitali uczniów klas 1a oraz 1b i przedstawili plan zajęć, któe przygotowali. Uczniowie z zachwytem i wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego mogli poznać specyfikę pracy strażaków, umundurowanie oraz wiele sprzętów wykorzystywanych w codziennej pracy strażaka.
Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, do zalanych domów, powalonych drzew, a także ratują zwierzęta.
Po praktycznej części i zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej, oglądaliśmy wóz strażacki i sprzęt, jakim posługują się strażacy w czasie akcji. Szczególnie zainteresowani byli chłopcy, ale i na dziewczętach wizyta strażaków zrobiła ogromne wrażenie.
Jesteśmy bardzo wdzięczni za przeprowadzoną lekcję i zapraszamy ponownie.

Wróć