Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

"Niektórzy lubią poezję" konkurs recytatorski

21 kwietnia 2023 roku odbył się w naszej szkole po raz kolejny konkurs recytatorski "Niektórzy lubią poezję". W tym roku z okazji 100 rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej - Rok 2023. 

Konkurs odbywał się w dwóch grupach wiekowych: klasy I - III oraz IV -VI. Recytację zaprezentowało 25 uczestników. Zadawaliśmy sobie pytanie, czy na pewno "Nic dwa razy się nie zdarzy?". Mieliśmy "Trudne życie z pamięcią" i na "Wszelki wypadek" omijaliśmy "Kałuże". Starsza grupa wyciągała "Dłoń" i szukała "Cienia". Patrzyliśmy na "Spadające z nieba" i marzyliśmy o "Śnie nocy letniej". Byliśmy "Zdumieni" i przestraszeni "Kotem w pustym mieszkaniu". Oglądaliśmy "Portret kobiety" ze "Schyłku wieku". Słuchaliśmy o "Zdjęciu z 11 września" i mieliśmy łzy w oczach. Szukaliśmy "Atlantydy". Stwierdzaliśmy, że pamięć należy się "Przyjaciołom" i to, że "Niektórzy lubią poezję", a u Nas w szkole lubią poezję i lubią ja recytować. Oto laureaci:

Klasy I- III

I miejsce Karolina Lewandowska klasa 2 a

II miejsce Bartosz Wojtysiak klasa 2 b

III miejsce Szymon Wysokowicz klasa 3 c

Wyróżnienie Hania Lewandowska klasa 2 c

 

Klasy IV - VI

I miejsce Olga Powietrzyńska klasa 5 b

II miejsce Michalina Krucka klasa 5 c

III miejsce Magda Szymańska klasa 5 c

Wyróżnienie Victoria Sawa klasa 4 b

Laura Walczak klasa 4 c

Anna Krygier klasa 4 a

Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich uczestników. Lubmy poezję.

 

Wróć