Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

"Nocka w szkole" - moc atrakcji i niezapomnianych wrażeń!

Szkoła nie musi kojarzyć się tylko z nauką i ciężką pracą. Miło czasem oderwać się od podręczników szkolnych i spojrzeć na szkołę z innej, mniej oficjalnej strony. Taką okazję mieli uczniowie klas IIc i IIIa, którzy odpowiednio przygotowani (wyposażeni w poduszki, śpiwory, zapasy żywności i oczywiście mnóstwo energii i pozytywnego nastawienia) wzięli udział w „Nocy w szkole”.

Noc w szkole upłynęła baaaaardzo szybko! Początek spotkania rozpoczęło zakwaterowanie. Później było poszukiwanie ukrytych na terenie szkoły kopert z zadaniami dla dzieci - escape room. W rozwiązaniu zadań uczniowie musieli wykazać się umiejętnością współpracy w grupie, spostrzegawczością oraz umiejętnością wykorzystania w praktyce zdobytej w szkole wiedzy. Zadania wykonali perfekcyjnie! Następnie przyszła pora na zacieśnianie więzi w grupach klasowych oraz szereg zabaw ruchowych na szkolnym boisku, tj.: skoki przez skakankę, gra w gumę, zabawy z chustą animacyjną, dwa ognie oraz mistrzostwa piłki balonowej. Uczniowie mogli puścić wodzę fantazji i stworzyli piękne malowidła kredą. Oj, działo się! Odkryliśmy wiele talentów -  plastycznych, tanecznych oraz muzycznych. Dużo radości sprawiły dzieciom zabawy podwórkowe, podczas których mogliśmy porozmawiać, pośmiać się i dbać o nasze relacje przy dobrej muzyce. Po wyczerpującym wysiłku fizycznym przyszedł czas na wspólną kolację. Wszystkie dzieci apetyt miały ogromny! Po kolacji zajęły się kąpielą, która była równie emocjonująca. Kiedy szkołę spowiła ciemność udaliśmy się do swoich "sypialni". Wieczór zakończył się oglądaniem bajki "Smok życzeń" w trakcie której część dzieci zasnęła. Byli i tacy, którzy chcieli sprawdzić, czy oni usną wcześniej, czy opiekunowie (niektórzy byli bardzo wytrwali). Rano, punktualnie o 6.00, była pobudka i poranna gimnastyka na świeżym powietrzu - to było prawdziwe przeżycie. Po wspólnym śniadaniu, był czas na toaletę i porządkowanie sal - wszyscy, jak zgrana rodzina zaczęli sprzątać, aby móc spędzić równie aktywne chwile podczas Dnia Pustej Klasy. Uczniowie ze smutkiem, że to już koniec zabawy, ale i z nadzieją, że to nie była ostatnia taka noc, rozeszli się po piątkowych zajęciach do domu. Noc w szkole uważamy za udaną i czekamy na kolejną! Dziękujemy Dyrekcji szkoły oraz Rodzicom za zaufanie i możliwość zorganizowania niezapomnianej nocy w szkole.

Wróć