Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W tym roku tydzień ten przebiegał pod hasłem - Polscy autorzy dla klimatu. Uczniowie z klasy 5 b czytali młodszym kolegom "Afrykę Kazika" Łukasza Wierzbickiego w języku polskim i ukraińskim. Książka "Afryka Kazika" to pełna fascynujących przygód opowieść o przeżyciach Kazimierza Nowaka podróżnika, reportera, fotografa zwiedzającego Afrykę, która idealnie wpisuje się w hasło Polscy autorzy dla klimatu. Dzieci miały możliwość wsłuchania się w opowieść i odkryć podobieństwo dwóch języków. Potrafili odszyfrować wiele słów z języka ukraińskiego.

Wróć