Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

Pamiętnik z Tygodnia Postaci z Bajek

To był dłuuugi i obfitujący w wydarzenia tydzień, który wymagał od nas skupienia, mobilizacji, współpracy, ale dostarczył również dobrej zabawy.
PONIEDZIAŁEK: Obejrzeliśmy przygotowaną dla nas prezentację. Wiemy, kim był Walt Disney. Nauczyliśmy się, czym różni się bajka od baśni, wiemy czym jest morał. Pracowaliśmy w grupach, układając puzzle – już wiemy jakie bajki będą nam towarzyszyć przez najbliższe dni. Nie dzielimy się tą informacją z innymi klasami – postanawiamy dotrzymać tajemnicy i z niecierpliwością czekamy na dzień drugi.
WTOREK: Nie każdy bohater nosi pelerynę… Takimi bohaterami byli dziś dla nas nasi starsi koledzy, którzy czytali nam głośno bajkę. Z wypiekami na twarzy, w skupieniu chłonęliśmy każde zdanie, a w głowach kołatała myśl: „Kiedy my będziemy tak dobrze, płynnie czytać?” Niektórzy z nas dopytywali, co zrobić. Odpowiedź była jedna… lata praktyk, ćwiczeń i nieograniczanie się tylko do lektur.
Czekała nas dziś jeszcze praca w grupach. Po wysłuchaniu bajki, tworzyliśmy mapę myśli określając bohaterów pozytywnych i negatywnych, przypisując im określone cechy charakteru, określaliśmy także morał płynący z bajki, wymienialiśmy elementy charakterystyczne dla naszej, wylosowanej bajki.
ŚRODA: Nasi uzdolnieni plastycznie koledzy i koleżanki mogli dziś wykazać się swoim talentem i kreatywnością. Naszym zadaniem było wykonanie plakatu dotyczącego morału wypływającego z bajki, rozwiązywaliśmy też zagadki, krzyżówki i wykreślanki. Z przyjemnością obejrzeliśmy najstarszą wersję Królewny Śnieżki z 1937 roku.
CZWARTEK: Przebieranki to jest to, co lubimy najbardziej. Dziś dzień sesji zdjęciowej. Każda klasa wykonywała zdjęcie, na podstawie którego uczniowie z innych klas odgadywali tytuł bajki.
 
cdn.

Wróć