Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Jeszcze tak niedawno pływaliśmy, graliśmy w piłkę na plaży, wspinaliśmy się na górskie szczyty, urządzaliśmy rowerowe wycieczki, odkrywaliśmy nowe szlaki, by zmierzyć się z przygodą, ale rozpoczął się rok szkolny i teraz podążać będziemy ścieżkami wiedzy, udamy się w równie fascynującą, choć inną podróż.

1 września z radością i entuzjazmem przekroczyliśmy próg SIÓDEMKI, przywitaliśmy naszych przyjaciół, nauczycieli, przyjazne nam mury… Naszych najmłodszych kolegów – pierwszoklasistów wprowadziliśmy w meandry szkoły impresją słowno – muzyczną i zapewniliśmy, że SIÓDEMKA to nasz drugi dom. Pan dyrektor zaproponował najmłodszym uczniom test na „dzień dobry”, zdali go śpiewająco.

Nie zapomnieliśmy o dzieciach, które 82 lata temu nie mogły rozpocząć nauki, bo z nieba spadły bomby i rozpoczął się jeden z najokrutniejszych rozdziałów w historii ludzkości. Bohaterów tamtych lat upamiętniliśmy poetyckim wyznaniem.

Wróć