Siódemka zaświeciła się na niebiesko

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, dlatego w piątek przyszliśmy ubrani na niebiesko.
Sam autyzm nie jest chorobą, a zaburzeniem rozwoju mózgu.
Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe.
Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w Polsce żyje ich około 400 tysięcy.
Osoby w spektrum autyzmu należą do grup najbardziej narażonych na dyskryminację, przemoc i wykluczenie. Kwiecień jest miesiącem, w którym nasza szczególna uwaga powinna być skoncentrowana na promowaniu empatii, otwartości i zrozumienia dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu.
Razem możemy zmienić nastawienie ludzi do osób z autyzmem.
Autyzm jest wśród nas. Wystarczy go poznać. Wystarczy zrozumieć, aby zmienić świat osób z autyzmem na lepszy.