Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

Siódemkowe świąteczne drzwi otwarte

W świątecznym klimacie 8 grudnia 2017 roku odbyły się w naszej szkole drzwi otwarte. Zaprosiliśmy na nie przyszłych pierwszo- i czwartoklasistów wraz z rodzicami.

Działo się wiele!

Święty Mikołaj Biskup pozował do zdjęć i rozdawał dzieciom prezenty.  Dla fanów gier otworzyliśmy salę multimedialną, w której królował magiczny dywan, xbox i gry planszowe.  Goście uczestniczyli w zajęciach plastycznych - malowali pastą do zębów choinki. Humaniści rozwiązywali rebusy, szarady i zagadki świąteczne.  Miłośnicy angielskiego doskonalili umiejętności językowe z użyciem tablicy interaktywnej.  W sali 18 czekali na gości specjaliści od przedmiotów ścisłych. Przyszli uczniowie mieli możliwość układać modele strukturalne, przyglądać się różnym preparatom przez mikroskop oraz zapoznać się z zasadami elektryczności.

Nie zabrakło sportowego ducha – rodzice wraz z dziećmi mogli pokonać świąteczny tor przeszkód.

Akcję wsparła drużyna harcerska 12 DSH ,,Cor Subitis'', która w naszej szkole ma swoją siedzibę oraz Samorząd Uczniowski.

Każdy wyszedł z uśmiechniętą i wymalowaną buzią. Było wyjątkowo, świątecznie i magicznie!

Wróć