Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

Spotkanie Poetyckie Dotyk Anioła

15 listopada 2018 r. odbyło się spotkanie Poetycki Dotyk Anioła. W naszej szkole gościliśmy konińską poetkę Danutę Olczak, która od 40 lat mieszka i tworzy w Koninie. Z zamiłowania poetka, felietonistka, działaczka społeczna. Kolekcjonuje muszle i anioły. Muzycznie w spotkanie wprowadziła nas pani Zuzanna Figaj grając przepięknie na skrzypcach. Tematem przewodnim spotkania były wiersze o Aniołach, które wprowadziły nas w świat poezji pani Danuty Olczak. Usłyszeliśmy o Aniołach siadających przy drodze i myślących o człowieku, o Aniele strażniku losu, o Aniele Miłości łagodzącym rozstania, błogosławiącym powroty, o Aniele łagodnie roztapiającym czas, o świątecznych Aniołach z magią dobroci, pachnących cynamonem. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: czym jest poezja? Wiadomo przecież :

"Ilu poetów - tyle definicji
Ilu czytelników - tyle teorii ..."

Słuchając wiersz pani Danuty Olczak odkryliśmy, że dobro jest "jasną stroną człowieka", a uśmiech "jest talizmanem ... cudem, który zmienia świat" . Wszystko to działo się dzięki świetnym recytatorom z klasy I a, I b, I c, II a, II b, IV a SP oraz III a, III b, III c (gimnazjum). Za spotkanie odpowiedzialne były panie Iwona Pawlaczyk, Krystyna Pawłowska, Anna Zalewska.

Wróć