Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

"Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą na scenę..."

22 listopada 2018 r. klasy III a, III b, III c gimnazjum brały udział w wycieczce do Kalisza do Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego, w którym obejrzały spektakl "Wojowniczka" w reżyserii Judyty Berłowskiej. Tajemnicza i niebezpieczna siła chce zniszczyć książki i odebrać ludzkości intelektualny dorobek. Do walki staje rodzeństwo August i Cezaryna, którzy z odwagą i zapałem pokonują przeciwności losu. Udowadniają, ze warto pozostać wiernym swoim poglądom, a także odrzucić wszelkie stereotypy i uprzedzenia. Główni bohaterowie pokazują, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Ich siła okaże się nieocenioną pomocą w walce z siłami ciemności. Biblioteka, w której się ukrywają i którą chronią to brama w czasie, która staje się ostoją dla wybranych, dla tych dla których książki są najważniejsze. "Wojowniczka" to opowieść o odwadze i walce o ideały. Warto było zobaczyć to przedstawienie, aby uświadomić sobie, jak ważne jest nasze dziedzictwo.
Kolejnym etapem wycieczki był dworek w Russowie pod Kaliszem, w którym urodziła się Maria Dąbrowska jako najstarsza córka Lubomiry z Gałczyńskich, Szumskiej i Józefa Szumskiego. Maria Dąbrowska przeżyła w dworku dzieciństwo i młodość, o czym świadczą liczne pamiątki. W muzeum znajdują się również rękopisy książek pisarki, z najsłynniejszą powieścią "Noce i dnie" oraz z "Dziennikami" oraz jej rysunki, akwarele. Maria Dąbrowska do końca związana była z ziemią kaliską. Często odwoływała się do niej w swoim utworach. Ciekawym jest poznawanie historii literatury przez pryzmat biografii twórców. Opiekunami byli wychowawcy: klasa III a- pan Marcin Łęt, klasa III b - pani Urszula Mejer, klas III c - Krystyna Pawłowska, a także panie Dejzi Dworzańska, Joanna stawowa - Sternard.

Wróć