Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

Świąteczne Zwyczaje w Wielkopolsce

Warsztaty

"To właśnie tego wieczoru,
gdy wiatr zimnym śniegiem dmucha
w serca złamane i smutne
cicha wstępuje otucha"...


3 i 10 grudnia 2019 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty Świąteczne Zwyczaje w Wielkopolsce organizowane przez Bibliotekę Pedagogiczną w Koninie. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, z której dowiedzieli się o symbolach Bożego Narodzenia: podłaźniczce, strojeniu choinki, wigilii z ukazaniem pierwszej gwiazdki, dzieleniu się opłatkiem, wielkopolskich potrawach wigilijnych, przynoszeniu prezentów przez Gwiazdora, Herodach czy wielkopolskich kolędnikach. Własnoręcznie wykonali wielobarwną podłaźniczkę, kartki świąteczne oraz witraże, które na pewno przyozdobiły świątecznie domy.

Wróć