Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI - 21 marca

Światowy Dzień Poezji - 21 marca - to święto ustanowione przez UNESCO w 1999 roku. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowanie i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma "dać nowy impuls, aby docenić oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie". Dlatego też biblioteka szkolna zaprosiła uczniów do udziału w zabawie czytelniczej:"Zgadnij, kto jest autorem wiersza ?". Okazało się, że nasi uczniowie chętnie i bardzo zaangażowanie podeszli do zadania. Tym sposobem zaprzeczyliśmy słowom poetki, że "niektórzy lubią poezję". W siódemce wszyscy lubią poezję od małych po dużych, co było widać po prawidłowych odpowiedziach i wspólnej zabawie i "wielkie to szczęście".

"...Radość pisania.
Możliwość utrwalania...".

Wróć