Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznych w Siódemce

7 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Polskiej Pieśni Patriotycznej. Uczestnicy występowali w dwóch kategoriach - szkoła podstawowa i gimnazjum. Zaprezentowali bogaty i ciekawy repertuar, w którym przeważały pieśni legionowe, pieśni, które odwoływały się do najważniejszego wydarzenia z naszej historii – odzyskania Niepodległości. Widownia miała okazję posłuchać również wykonanie „Kolędy warszawskiej”, która nawiązuje do realiów życia Polaków podczas hitlerowskiej okupacji.

W klimat konkursu wprowadził Nas dyrektor szkoły – pan Paweł Kawka, wygłaszając kilka zdań na temat historii pieśni patriotycznych oraz  pan Tomasz Brzeziński, rozpoczynając uroczystość motywem muzycznym z filmu „Polskie drogi”.

Wykonawców oceniało jury, w skład którego wchodziło po dwóch uczniów z każdej klasy. Nad przebiegiem głosowania czuwali - historyk pani Lucyna Elsner oraz muzyk pan Tomasz Brzeziński. Oprawę plastyczną konkursu przygotowała pani Iwona Pawlaczyk – plastyk.

Wyniki konkursu

I miejsce – Marcel Rybacki(IIb) wraz z całą klasą

II miejsce  - klasa IIa

I miejsce – Julia Janiak (IIa)