Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

Teatr Muzyczny w Łodzi - "Nędznicy"

30  listopada 2017 r. odwiedziliśmy Teatr Muzyczny w Łodzi i obejrzeliśmy "Les Miserables" w reżyserii  Zbigniewa Maciasa. To światowej sławy musical Claude`a - Michela Schoberga i Alaina Boublila, który jest adaptacją "Nędzników", arcydzieła Wiktora Hugo. Na tle burzliwego okresu francuskiej historii, zamętu powstania 1832 roku, rozgrywają się dramatyczne losy bohaterów, a przede wszystkim zbiegłego więźnia Jeana Valjeana, którego ściga bezkompromisowy inspektor Javert.
Valjean, skazany za kradzież chleba, doświadcza na wolności duchowej przemiany. Rozpoczyna nowe życie, opiekuje się osieroconą dziewczynką, ale nie może uciec od przeszłości. "Nędznicy" to opowieść o marzeniach, drodze do odkupienia i walce dobra ze złem. Jest także protestem przeciwko niesprawiedliwości społecznej. Dzięki doskonałemu przekładowi Daniela Wyszogrodzkiego mogliśmy się przekonać, że słowa jednoczą ludzi  w każdej  części świata. Urzekła nas zachwycająca scenografia, przepiękne kostiumy. Dobrze, że byliśmy na musicalu wszech czasów, w którym niemal wszystkie piosenki stały się przebojami.  Warto rozwijać i zdobywać doświadczenia kulturalne.
W wycieczce brały udział klasy II b, III a, III b, III c, III d (gimnazjum) oraz opiekunowie K. Borkowska, L. Elsner, U. Mejer, K. Pawłowska, A. Zalewska. 

Wróć