Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

To, co czujesz, jest ważne

Emocje towarzyszą nam zawsze niezależnie od wieku, miejsca czy pochodzenia. Doświadczamy ich każdego dnia. Czasem trudno jest nam je przyjąć, a czasem mamy problem, by je zinterpretować. Pojawiają się niezależnie od naszej woli, ale to w naszej gestii, co z nimi zrobimy i w co je przekujemy.  

23 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji To, co czujesz, jest ważne - akcji przeciwdziałania samotności i problemom psychicznym nastolatków organizowanej przez M-LAB w partnerstwie Miasta Konina, pod patronatem Prezydenta Miasta Konina oraz UNICEF-u Polska.   

Celem aktywności było zwiększenie świadomości o zdrowiu psychicznym i samotności oraz chęć pokazania, że to, co czujemy, nie jest złe. Każda klasa kolorem stroju wyraziła jakąś emocję, a następnie uczniowie stali się artystami, którzy przelali swoje emocje na papier. Wykonali ciekawe prace plastyczne, które przedstawiały emocje. Zagościła radość, wściekłość, smutek, zaskoczenie, przerażenie, miłość, strach itp. Była to doskonała okazja, by porozmawiać z dziećmi o uczuciach - próba przyjrzenia się im głębiej, nazwania ich, uczenia się ich właściwego rozpoznawania i rozumienia, jak nimi sterować po to, by lepiej rozumieć siebie i lepiej żyć. Na każdym korytarzu w szkole powstała ściana emocji - kolaż prac dzieci. Uczniowie i dorośli chętnie się przy niej zatrzymują, by na chwilę przenieść się w świat odczuć, zrobić sobie zdjęcie lub zobaczyć, jak w różny sposób może być przedstawiona ta sama emocja. Refleksja nasuwa się sama, każdy z nas jest inny i każdy w inny sposób przeżywa dane uczucie. Ważne jest jednak to, by umieć je przeżywać i nie bać się ich wyrażać, bo są wpisane w nasze życie, a to co czujemy jest naprawdę ważne. Każdy ma prawo być sobą i mówić, co czuje. 

Wróć