Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

TWORZY NAS KULTURA. TWORZY NAS HISTORIA.

12 grudnia 2018 r. klasy I a, b, c i klasa IV a zawitały do kolebki polskiej państwowości do Gniezna. Pierwszym etapem wycieczki był pobyt w Teatrze im. Aleksandra Fredry na "Opowieści wigilijnej". Spektakl ten to spotkanie dzieci i dorosłych, podczas którego każdy może się przekonać się, że za sprawą świąt dokonuje się w nas pozytywna przemiana. Pełna ciepła i optymizmu historia pióra Dickensa w przekładzie Józefa Jasińskiego ukazuje przemianę głównego bohatera Scrooge`a. Po wizycie odwiedzających go w noc wigilijną duchów staje się serdecznym człowiekiem, takim, jakim był w czasach młodości. Zdaje sobie sprawę, że pieniądze dają szczęście wtedy, kiedy można się nimi podzielić. To ważna nauka płynąca z przedstawienia. Kolejnym miejscem było Muzeum Początków Państwa Polskiego, w którym znajduje wystawa poświęcona historii polskiego średniowiecza oraz historii Gniezna i regionu. Nowa ekspozycja polega na przedstawieniu początków państwa polskiego z perspektywy trzech haseł - kluczy: Państwo, Źródła i Kultura. Główną ideą wystawy jest pokazanie roli Wielkopolski jako miejsca polskiej państwowości, ze szczególnym wyróżnieniem Gniezna. Zbiory archeologiczne, sztuki, historyczne i archiwalne zainteresowały uczniów, świadczyły o tym liczne pytania kierowane do przewodników i opiekunów wycieczki, o czym z radością informują: wychowawczyni klasy I a - pani Monika Raźna, wychowawczyni klasy I b - pani Anna Jasińska - Chrapkowska, wychowawczyni klasy I c - pani Agnieszka Parus - Włodarczyk, wychowawczyni klasy IV a - pani Anna Zalewska, a także pan Łukasz Kubacki i koordynator wyjazdu pani Krystyna Pawłowska

Wróć