Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

Tworzy nas kultura. Tworzy nas historia.

"Wigilijną opowieść" czas zacząć! 6 grudnia 2017 roku klasa I a i I b wyruszyła w podróż do Teatru im. A. Fredro w Gnieźnie na spektakl "Wigilijna opowieść" Karola Dickensa. To spotkanie dzieci i dorosłych, podczas którego każdy może przekonać się, że za sprawą Świat Bożego Narodzenia  dokonuje się w nas pozytywna przemiana. Pełna ciepła i optymizmu historia pióra Dickensa w przekładzie Józefa Jasielskiego jest tego dobrym przykładem. Dickens prowadzi swojego bohatera przez gąszcz przerażających wizji, ukazujących mu jego przeszłość i możliwą przyszłość. Scrooge zamknięty w ciemnym, samotnym domu poświęca całe  swoje życie pieniądzom.  Jednak bohater zaczyna rozumieć, że na każdym człowieku ciąży obowiązek duchowego bratania się ze swoimi bliźnimi. Inaczej nasze życie jest bezwartościowe. Ebenezer Scrooge zrozumiał to i następuje w nim cudowna przemiana. Czego byliśmy świadkami, dzieląc radość z bohaterami opowieści. Fajnie,że tam byliśmy.
Twego też dnia klasa I a i I b była w Muzeum Państwa Polskiego. Obejrzeli ekspozycję poświęconą historii polskiego średniowiecza. Wystawa przedstawiała początki państwa polskiego z perspektywy  haseł - kluczy: Państwo, Źródła i  Kultury. Trzy moduły zostały zaprezentowane w  filmach w technice 3 D. Główna ideą wystawy jest pokazanie roli Wielkopolski jako kolebki polskiej państwowości, ze szczególnym wyróżnieniem Gniezna. Uczniowie poznali również kolejne etapy powstania książki rękopiśmiennej, tajniki pracy skryby i iluminatora. Podczas warsztatów średniowiecznego skryby pierwszoklasiści ćwiczyli pisanie gęsim piórem na pergaminowym papierze. Weszli w rolę wspaniale, a efekty swojej pracy zabrali z sobą do domu. Wraz z uczniami w magicznej podróży brały udział wychowawczynie Nina Bąkowska i Marzena Kapral oraz koordynator działania Krystyna Pawłowska.

Wróć