Tydzień Praw Dziecka w SIÓDEMCE

Od 18 do 22 października 2021 roku w ramach akcji - Konin. Razem na rzecz Dzieci – trwał Tydzień Praw Dziecka.

W ramach podjętych działań:

- Samorząd Uczniowski przygotował prezentację multimedialną na temat praw dziecka oraz Rzecznika Praw Dziecka. Prezentacja została wyświetlona i omówiona w każdej klasie.

- Samorząd Uczniowski wykonał broszury na temat praw dziecka, którą otrzymała każda klasa.

- Uczniowie każdej klasy wykonali plakaty przedstawiające, wylosowane wcześniej, prawo dziecka i zaprezentowali je społeczności szkolnej.

- Odbyły się wystawy tematyczne w bibliotece szkolnej, świetlicy szkolnej, na korytarzach na tablicach.

- Odbyły się lekcje dotyczące praw dziecka prowadzone przez wychowawców klas i wychowawców świetlic.

- Uczniowie klasy siódmej poprowadzili lekcje dla uczniów klasach I-III

- Wszyscy nauczyliśmy się piosenki pt. "Piosenka o Prawach Dziecka"

- Na ekranie Wirtualnej Gazetki Szkolnej wyświetlana była prezentacja „Praw dziecka”.