Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

Uwierzyć w siebie, w swoje marzenia!!!

Uwierzyć w siebie, w swoje marzenia to myśl przewodnia listopadowej Konińskiej Akademii Filmowej. Mogli się o tym przekonać 20 listopada uczniowie klasy IV oglądając niezwykły przykład dziecięcego kina z Afryki - film "Felix". To opowieść o chłopcu, który marzy o tym, by zostać saksofonistą, jak jego tata. Muzyka jazzowa to wielka pasja Felixa. Kiedy ruszają przesłuchania do szkolnej orkiestry, chłopiec postanawia za wszelką cenę się do niej dostać.Decyduje się, więc na codzienne ćwiczenia w tajemnicy przed mamą. Film jest opowieścią o pasji, wierze w marzenia. W tle słychać muzykę jazzową, która decyduje o niepowtarzalnym klimacie "Felixa".

Klasy I i II mogły sprawdzić myśl przewodnią listopada we francuskiej animacji "Munio: Strażnik Księżyca", będąc w kinie 26 listopada. Pozytywny bohater przenosi widzów w magiczny świat wierzeń mających korzenie w kulturach z różnych części świata. Jest wiara w przeznaczenie, opatrzność, intuicję wybrańca losu, sprawczą moc snów i potężną siłę płynącą z pewności siebie. Świat przedstawiony jest bogaty w szczegóły i zachwycająco piękny. Przenosi do mitycznej krainy, w której zgodnie z pradawnymi wierzeniami Słońcem i Księżycem sterują specjalnie do tego powołani strażnicy: Munio i Stalon.

Tego też dnia w Akademii Filmowej uczestniczyły klasy gimnazjalne, obejrzały film przygodowy "Biegnij, Amelio!". Opowieść o zbuntowanej nastolatce, która nie chce, żeby choroba ją ograniczała.Ma dość nieustających badań i zabiegów. Kiedy dostaje kolejnego ataku astmy rodzice decydują umieścić córkę w uzdrowisku w Tyrolu. Tam poznaje Barta, który opowiada Amelii legendę, wedle której jedna z najwyższych gór ma uzdrawiającą moc. Bohaterka postanawia na własnej skórze przekonać się o magicznych właściwościach szczytu. Amelia nie chce, aby problemy ze zdrowiem były dla niej ograniczeniem, dlatego wędrówka na szczyt staje się walką jej życia, walką z samą sobą.

Wszystkie filmy pokazują, jak ważna jest wiara w siebie, w swoje marzenia. 

Wróć