Szanowni Państwo, Rodzice Uczniów Siódemki,

pracownicy szkoły w referendum opowiedzieli się za strajkiem.

Dlatego w związku z prawdopodobieństwem rozpoczęcia 8 kwietnia 2019 roku – poniedziałek - bezterminowej akcji strajkowej w naszej szkole,  informuję, że zgodnie z prawem oświatowym jestem zobligowany do zapewnienia uczniom opieki. Uczniowie, którzy w czasie strajku przyjdą do szkoły, będą objęci zajęciami opiekuńczo-wychowawczymi w świetlicy szkolnej w godzinach pracy szkoły.

W dniach strajku będzie działała również stołówka szkolna.

Jednocześnie informuję, że dokładam wszelkich starań, aby egzaminy gimnazjalne odbyły się w wyznaczonym terminie.

Jeżeli w trakcie weekendu dojdzie do porozumienia związków zawodowych ze stroną rządową, to w poniedziałek szkoła będzie funkcjonowała tak jak zawsze, zgodnie z planem lekcji.

Bardzo proszę o śledzenie informacji w mediach oraz na e-dzienniku.

Wielkopolski Kurator Oświaty pragnie przekazać Państwu informację o strajku.

Z uwagi na fakt, iż w naszym dzienniku nie można przesyłać załączników, informuję iż informacja Kuratora Oświaty znajduje się na stronie internetowej szkoły.

Z wyrazami szacunku Paweł Kawka