Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

Więcej niż lekcja, więcej niż kino...

Uczniowie klas I - III uczestniczą w seansach z cyklu "Filmowe podróże", które pokazują życie dzieci z różnych stron świata. Poznają kraje, kultury, uczą się otwartości, szacunku i tolerancji. Ten cykl dowodzi, że nie tylko realne podróże stwarzają możliwość poznania świata, można to również zrobić poprzez seanse filmowe.
 
Klasy IV - V biorą udział w cyklu "Kino współczesne", który daje możliwość uczestniczenia w kulturze polskiej i europejskiej, rozwija zdolności dostrzegania prawdy, dobra i piękna i kierowania się tymi wartościami. Okazuje szacunek dla drugiego człowieka i otaczającego go świata.
 
Klasa VII uczestniczy w cyklu "Świat wartości", który pozwala uczniom uświadomić sobie, że niezależnie od długości i szerokości geograficznej wszyscy potrzebujemy tego samego: akceptacji, miłości, umiejętności radzenia sobie z samotnością i cierpieniem. Filmy pomagają dostrzec uniwersalne wartości.
 
Filmowe cykle dopasowane są do etapów edukacyjnych oraz tematów omawianych podczas zajęć lekcyjnych.

Wróć