Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

Wielkopolska droga do niepodległości...

We wtorek 6 lutego 2024 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z dyrektorem oddziału konińskiego Archiwum Państwowego w Poznaniu - panem Piotrem Rybczyńskim. Uczniowie klas 7 b, 7 a, 6 a, 6 b, 5 d wysłuchali lekcji muzealnej pod hasłem: Wielkopolska droga do niepodległości. 

Gość zaprezentował uczniom wydarzenia historyczne, które były bardzo istotne dla naszego miasta i rejonu. Nawiązał również do historii Powstania Wielkopolskiego, jego etapów oraz omówił rolę jaką odegrał Konin dla działań powstańczych.

"Przesłanie dla wnuka", które zostało nam przekazane, na długo pozostanie w naszych sercach i umysłach. To spotkanie z historią było inspirującym i wzbogacającym doświadczeniem o "wstrzymaniu pamięci/w minucie skupienia".

Spotkaniu towarzyszyła wystawa książek o Koninie, rejonie i o Powstaniu Wielkopolskim oraz wystawa rycin "Dawny Konin".

Dziękujemy za opowieści o "Wielkopolskiej drodze do niepodległości".

Wróć