Inaguracja roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 7 w Koninie odbędzie się 1 września 2015 o godzinie 9.00 dla klas I, II, III.

zobacz więcej

Zapraszamy na "Drzwi otwarte"

 

 

Aktualności

Z wizytą w Teatrze Lalek Arlekin

4 czerwca 2018 roku klasy I a i I b były w Łodzi w Teatrze Lalek Arlekin. Oglądały "Księgę dżungli" pierwszą w Polsce realizację teatralną światowej sławy mistrza lalkarstwa - Bernda Ogrodnika. To kolejna propozycja specjalizującego się w marionetkach długoniciowych Teatru Lalek Arlekin. Jest to znana i lubiana przez dzieci opowieść o "ludzkim szczenięciu" Mowglim czyli chłopcu wychowanym przez wilki, który żyje za pan brat ze zwierzętami w indyjskiej dżungli. To opowieść o przyjaźni, dojrzewaniu, mądrości i szacunku dla odwiecznych praw natury. W spektaklu bierze udział cały zespół, a na jego potrzeby skonstruowane zostały unikatowe, rzeźbione, bardzo skomplikowane, nigdy przedtem nie stosowane w takiej postaci lalki. Autorem inscenizacji jest światowej sławy lalkarz Bernd Ogrodnik. Muzykę skomponował łodzianin Lucjan Wesołowski. Spektakl bardzo podobał się uczniom, o czym z radością informują opiekunowie panie N.Bąkowska, M.Kapral, K.Pawłowska.

Wróć