Zabawa ze sztuką

W poniedziałek 30 maja 2022 roku odbył się pierwszy w historii SIÓDEMKI konkurs dla siódmoklasistów – Żywe obrazy.

Inscenizacja plastyczno-literacka przygotowana przez najstarszych uczniów przyciągnęła wszystkich. Uczniowie klas młodszych oraz pracownicy szkoły byli aktywnymi widzami, bo to od Ich decyzji zależał wynik końcowy konkursu.

Uczniowie 7a, pod kierunkiem nauczycielki plastyki, przygotowali pięć inscenizacji:

obraz nr 1 - Bartolomeo Estebana Murillo „Dwie kobiety wyglądające przez okno”

obraz nr 2 - Augusta Renoira „Na łące”

obraz nr 3 - Caspara Davida Friedricha „Wschód księżyca nad morzem”

obraz nr 4 - Jeana Françoisa Milleta „Kobiet zbierające zboże”

obraz nr 5 - Leonarda da Vinci „Dama z łasiczką”.

W wyniku głosowania pierwsze miejsce zajęła inscenizacja nr 5 przygotowana przez Zofię Bronowicką i Sylwię Piwnicka

Drugie miejsce otrzymała inscenizacja obrazu nr 2, trzecie miejsce - obraz nr 4, a czwarte - obrazy nr 1 i nr 3.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom.